Kaip išsirinkti tinkamą vežimą?

balandžio 12, 2017

Kiekviena besilaukianti moteris, nori savo kūdikiui kraitelį išrinkti pati, bent jau aš įsivaizdavau, kad žinau geriausiai, kas patiks mano kūdikiui ir kas bus reikalinga. Tačiau visdėl to, kai kurie dalykai ateina su praktika ir patyrimais. Iš nemažai mamų girdėjau patarimų nepirkti vežimo trys viename, tačiau šį patarimą praleidau pro ausis. Maniau, ką čia kalba nesamoningus dalykus, kaip išsiversim be vežimo trys viename. Nusiperkame vieną daiktą, o turime ir mašininę kėdutę ir sportinuką. Tačiau mūsų automobilyje stovi jau visai kitokia kėdutė. Todėl ir aš šiandien visoms būsimoms mamoms patariu, nepirkite vežimėlio 3 in 1. Turbūt svartote kodėl? Pirmiausia vežimėlio kaina nurodo ir jo kokybę. Lopšys, žinoma, nepamainomas dalykas kūdikiui, tačiau už tą kainą ir gaunate tik gerą lopšį, bet ar verta tuomet pirkti viską viename, jei naudosite tik gulimą dalį, o jų svoriai tikrai sunkūs. Automobilinę kėdutę pakeitėme vos po keletos pasivažinėjimų. Man ji atrodė visiškai nesaugi ir nepatogi. Jeigu noriu vaiką neštis kartu su šia kėdute reikia atsegti visus diržus, gryžus vėl užseginėti. Todėl mes pasirinkome įsigyti kitą, daug saugesnę ir patogesnę naudojimui auto kėdutę. Maxi cosi su easy fix baze. Rėmas įsistato mašinoje, jį prisegame diržais ir judinti nebereikia, kėdutę atsinešam įstatom i bazę ir tiek. Viskas laikosi ypač tvirtai, nekliba, nejuda ir atrodo ganėtinai saugiai, lyginant su paprasta kėdute iš vežimo komplekto. Sportinė dalis, gal iš bėdos ir galima naudoti, tačiau pats vežimo sunkumas atbaido norą vasarą keliauti ir ruoštis į ilgus pasivaikščiojimus su tiek sveriančiu vežimėliu. Turbūt, didžiausias kriterijus renkantis vežimą ir turėtų būti svoris. Tad dabar renkantis vežimą mano kriterijai būtų tokie:


  • Lengvas- kuomet vienai mamai reikia nusinešti ir kūdikį ir susistatyti vežimą yra ganėtinai sudėtinga. Žinoma jei turite, kur laikyti jau sustatytą vežimą ir jo nereikia kas kartą išrinkinėti, galbūt, Jums šis kriterijus ir nėra svarbiausias. Tačiau visgi važiuojant į svečius, į ilgus pasivaikščiojimus, kuomet reikia vežimą susidėti į automobilį, man svarbiausia jog netektų tampytis ir sušilti jau vien kol išsiruošiam ir susideliojam vežimą. 
  • Manevringas- jei norite važiuoti į pasivaikščiojimus mieste, bent jau Klaipėdoje, senamiesčio gatvės akmeninės, tad judėti su sunkiu ir nemanevringu vežimėliu ganėtinai nepatogu, o apie pasivaikščiojimus prie jūros, miško takeliais net nekalbu. Dėl to vežimas turėtų būti pravažus įvairiais takais takeliais, juk mes mamoms turime ilgus pasivaikščiojimus su savo mažyliais, tad jie turi būti malonūs ir mums. 
  • Ne 3 in 1. Galbūt, ši savybė ganėtinai juokinga, tačiau, kaip ir minėjau ankščiau, iš šių vežimėlių mažai naudos ir patogumo. Renkantis tokį vežimą, svoris visuomet bus didelis. Aš pirkčiau lengvą ir manevringą vežimą su lopšiu, o visas kitas dalis atskirai. Kuomet reikalinga sportinė dalis, skėtuką galima rasti net iki 5-6 kilogramų. Kuomet mano mažylis pradės sėdėti tai bus pirmasis pirkinys mano sąraše.
  • Pripučiami ratai- tokie vežimai būna pravažūs ir įvairiais duobėtai keliukais. Tad tai irgi privalumas daug vaikštančioms mamoms. 
  • Talpus mamos krepšys- važiuojant į ilgesnius pasivaikščiojimus ar į svečius, reikia pasirūpinti ir susidėti nemažai, kūdikio priežiūros priemonių: vystyklai, neperšlampamos palutės, kremas nuo iššutimų, šlapios servetėlės, plonas užklotukas ar merliukas, pienelio atsargos ( jei mama nenori maitinti viešai ar kūdikis maitinamas mišiniu). Tad visi šie daiktai užima nemažai vietos, o susikrauti viską į vieną rankinę daug patogiau. Todėl privalumas jog vežimo tašė nebūtų neprotingai didelė, tačiau talpi. O dar jeigu teks keliauti kartu į parduotuvę, mamai daug patogiau pirkinius susidėti į vežimą, negu dar vienoje rankoje tysti sunkų pirkinių krepšį.
  • Kompaktiškas- jeigu planuojate keliauti automobiliu ar net laikyti vežimą jame, jis turėtų būti ir ganėtinai kompaktiškai išrenkamas, kad galėtumėte patogiai susidėti ir neužimtų visos laisvos vietos automobilyje.
Tad štai pateikiau pagrindinius kriterijus, kuriais vadovaujantis, dabar pati rinkščiausi vežimą. Apsvarstykite, koks vežimas Jums bus patogiausias ir atitiks visus Jūsų lūkesčius.You Might Also Like

0 komentarai (-ų)

Populiariausi įrašai

Sekite mus Facebook'e

Dienos nuotrauka